-CD- kapitola III final

9. dubna 2014 v 20:38 | Pervy Salamander |  Circus Dream
Yes! .D konečně jsme to dopsala!!!!!! to je asi první kapitolovka, kterou jsem dopsala! Yes, yes, YES! tleskejte mi .D A dokonce jsem k tomu nakreslila i ilustraci! (ne dobře kecám... ta není k tomu .D možní budou potom někdy .D ten obrázek je prostě jen tak, ale je tématickej takže .D)

CIRCUS DREAM
finalChlapec zavřel oči. Klaun se k němu pomalu přibližoval, až se jejich nosy téměř dotýkaly. "Tak co, že tu s námi zůstaneš?" chlapec neodpovídal. Jen držel oči křečovitě zavřené. Klaun ho pohladil po tváři. Mohl na něm oči nechat. Vjel mu roukou do vlasů. Kdyby chlapec mohl, už by se probudil. Ale nešlo to. Nemohl. Něco mu to nedovolovalo. Když náhle ucítil poryv chladného větru. Pomalu otevřel oči. Stál uprostřed jeviště. Sám. Žádný klaun, žádný děsivý stín, jenom chlapec. Chvíli se rozhlížel. Pak se odvážil pohnout. Udělal jeden krok vzad. Nic se nestalo. Udělal další. Zase mic. Tak udělal zase další a další. Teď už utíkal. Vyběhl z šapita a ocitl se na ulici. Město se nejdřív zdálo jasné, normální. Pak se ale změnilo. Všechny budovy byli pokroucené, oken různých druhů na nich bylo nepočítaně. Celé město ozařovaly jen prazvláštní pouliční lampy. Na chlapcův noc spadla děšťová kapka. Byla studená, přitom ale příjemně hřála. Chlapec zvedl hlavu, když v tu chvíli se z temného nebe zpustil déšť. Nejspíš se snažil přehlušit hluk, který se ve stejnou dobu začal linout z cirkusu. Chlapec se ohlédl. Vyděsil se. Z šapita vyběhla všechna zvířata a řítila se k němu. Na nic nečekal a rozběhl se vpřed. Utíkal přez mosty, do schodů, ze schodů, podchody a uličkami. Útěk se zdál nekonečný a zvířata neúnavná. Zaběhl za další roh, když v tu ho osvítilo prudké světlo. Když se konečně rozkoukal, uviděl obrovké téměř do nebe sahající dveře. Ihned věděl, že to je cesta z toho zlého snu. Na nic nečekal a rozběhl se ke dveřím. Hluk za sebou sice slyšel pořád, ale když se ohlédl, zvířata nikde nebyla. Neměl se ale ohlížet. Těsně před dveřmi vrazil do klauna, kterého si nevšiml. Jen se na něj usmál. Chlapec poodstoupil pár kroků vzad. "Nech mě projít!" křikl na něj roztřeseným hlasem. "Co když nenechám?" usmál se klaun a vycenil své špičaté zuby. "Necháš!" zaječel chlapec. Klaun se na něj vrhl. Ve chvíli, kdy se měl dotknout chlapce, se ale zmenil v prach. Prolétl okolo chlapce a zmizel. "Neunikneš..." ozvalo se ještě někde v dálce tichý hlas. Chlapec se jen ohlédl. Chvíli tam stál, nechápaje, co se stalo. Ve chvíli, kdy mu opět spadla dešťová kapička na nos, jako by se probral a doběhl ke dveřím. Nahlédl do nich. Nikde nic nebylo, jen černo. Váhal, jestli má vstoupit nebo ne. Cítil, že se v temnotě skrývá něco nebezpečného. Když už to vypadalo, že se od dveří odkloní, pár rukou ho popadl za ramena a strčil ho skrs dveře.

Chlapec se zpříma posadil na posteli, celý udýchaný. Nechápaje co se stalo se rozhlédl. Byl zase zpět ve svém pokoji, už bylo ráno. Podíval se vedle sebe na noční stolek. Cirkusový kolotoč na něm nestál. Ležel na zemi vedle postele, celý rozlámaný. Chvíli ještě oddechoval. Pak si něco uvědomil. Vyděšeně se podíval do svých rukou. Srdce se mu téměř zastavilo. V rukou držel masku klauna ze snu.

END

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Natla Dahmer Natla Dahmer | 10. dubna 2014 v 21:42 | Reagovat

Já tedy tleskám, ale tomuto vynikajícímu příběhu. Konec pro mě byl překvapivý, a děj byl výborný!

2 Pervy Salamander Pervy Salamander | Web | 10. dubna 2014 v 22:50 | Reagovat

[1]: děkuji moc .) to potěší .)

3 Pervy Salamander Pervy Salamander | Web | 10. dubna 2014 v 22:51 | Reagovat

[1]: kdo by kdy řekl, že mi školní práce pomůže v tom, něco takového napsat .D

4 Natla Dahmer Natla Dahmer | 11. dubna 2014 v 4:35 | Reagovat

[3]: U mě zas naopak moje psaní návodů a infa o postavách mi pomohlo napsat školní práci...slušně a spisovně :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama