#5 Nový spolubydlící

8. srpna 2015 v 12:17 | Adribull |  Jen klid, Harry!
#5 NOVÝ SPOLUBYDLÍCÍ
"Harry Potter." Všichni utichli a svůj pohled nasměřovali na Harryho. Ten se naopak od Malfoye strašně táhl. Čím blíž se dostával k profesorce a tomu klobouku, tím více se mu stahoval žaludek. S každým krokem cítil větší tíhu na nohou a měl pocit, že mu za chvilku vyskočí srdce z hrudi, jak na ní bubnovalo. Otočil se směrem ke studentům a na všechny se zadíval. To ticho bylo pro něj tak ohlušující. Měl pocit, že slyší, jak všichni mrkají, ale to si jenom namlouval. Oni ani nemrkli. Připadalo mu, jako by měli všichni nějaké očekávání a on ho zkazí. Pomalu si sedl na židli a zatnul pěsti. Profesorka mu položila klobouk na hlavu.
......................


"Hmmm...hmm... Těžké to rozhodování.." Přemýšlel klobouk a pomalu těkal pohledem po stolech, kde seděli studenti ze své koleje. Harry si je taky prohlížel a stále se bál zklamání, které utrpí ostatní, když to nebude tak, jak chtějí oni. Představoval si, jak mu právě vyskočilo srdce z hrdla a utíká pryč místností a ven.
"Zmijozel." Klobouk se očividně rozhodl a jeho rozhodnutí všechny šokovalo, protože Harry zaslechl, jak někteří zalapali po dechu. Navíc mu stačilo vidět jen ty jejich výrazy. Dokonce i Albus Brumbál byl zaskočen. Přál si, aby mohl na místě umřít. Někdo to na něm poznal, protože začal tleskat a s ním i další. Harry si sundal klobouk a pomalu zamířil ke stolu, kde podle všeho bude trávit každé jídlo, až do jeho konce na této škole. Když k němu došel, nikdo mu tam neudělal místo, ale pak spatřil nejmenovaného chlapce z vlaku, jak se posunul, aby si měl chudinka Harry kam sednout. Draco se mu ale dál již nevěnoval. Místo toho se bavil s nějakými přejezenými kluky, která bylinka vydrží hořet dlouho a která vybuchuje.
...
Harry sledoval všechno to jídlo před sebou. Bylo toho tolik, že by to ani Dudley nespořádal. Tedy alespoň ne během jednoho dne. Pomalu si odlomil kousek kuřecího stehýnka a na talíř si ulovil trochu salátu. Pomalu jedl a nemohl nesledovat lidi kolem, jak se náramně baví. Pak si uvědomil, že takhle jednoduché to asi nebude a sklopil pohled k jídlu. Začal se v něm šťourat a ani nedojedl. Místo toho Malfoy si už nabíral snad po 189475623.
...
"Pojďte za mnou." Promluvil jeden vysoký kluk, který tu byl očividně poslední rok. Vedl je chodbami a ukazoval, kde co je.
"Tady je knihovna... tady třída našeho milovaného Profesora Snapea.. To je náš... něco jako třídní učitel..Tady umývárny.." Harry se to snažil vše pobírat, ale marně. S dalšími novými věcmi zapomínal ty předchozí.
"Už tam skoro budeme. Pospěšte si. Schodiště má ve zvyku se měnit a zabralo by nám to pak mnohem více času. Tedy nevím jak vy, ale já už bych se dneska vážně rád prospal." Začal rychlím krokem stoupat po schodech. Dokonce míjeli skupinu Nebelvíru, kde Ron zamával Harrymu a ten mu to vstřícně oplatil. Zamrzelo jej, že nejsou na stejné koleji. Byli celkem vysoko, když kluk otevřel jedny dveře a po té, co se všichni dostali na tu chodbu, je zavřel. Ocitli se v celkem stísněné místnosti s kamennými zdmi. Když se Harry na jednu zadíval, všiml si, že jsou v ní nějaké cestičky, které vedli různě dokola. Teprve po chvilce mu došlo, že je to labyrint a na jeho začátku je had. Kluk, co je sem dovedl, zvedl svou hůlku. Ta se rozsvítila a on, za její pomoci, pomalu vedl hada do jedné slepé uličky, což bylo divné, protože to nebyl označený konec a dveře se stejně otevřely. Harry se stále úžasle rozhlížel a pomalu vešel s davem dovnitř.
"To heslo si raději zapamatujte. Budete jej potřebovat. Ale nebojte.. Taky mi to trvalo pěkně dlouho." Zasmál se až byly vidět jeho poněkud křivé zuby. "Tak jo. Ty dveře dole vedou do dívčích pokojů a ty po schodech nahoru zase do chlapeckých. Budete po dvou, tak se nějak rozdělte, ale pamatujte, že tak už zůstanete. Jo a věci si vezměte rovnou s sebou. Máte je tady dole. " Sebral se a zamířil očividně do svého pokoje. Harry se jako jeden z posledních vydal k pokojům a jak procházel chodbou, všichni se už zabydlovali. Bylo pro něj téměř nemožné najít nějaký volný. Když vešel do posledních možných dveří, nikdo tam nebyl. Zhluboka si oddychnul. Byl rád, že tu nikdo není.
Prošel se po místnosti. Byla celkem veliká na to, že v ní mají být jen dva lidé. Každý měl svou postel na druhé straně pokoje. Obrovské okno uprostřed místnosti ji přes den určitě pěkně prosvětlovalo, ale teď se o to staral lustr, který visel ze stropu. Každý měl dokonce svůj stůl, ale mělo to jednu nevýhodu. Skříň tu byla jen jedna.
Harry si postupně vybalil všechny věci do skříně a snažil se zabrat přesně půlku. Tedy až na jedno ramínko. To si vzal na víc, ale to snad nebyl žádný problém. Postel už měl připravenou a na ní svou školní uniformu. Neměl už moc sil na to ji zkoumat a tak ji jen uložil do skříně a převlékl se do pyžama. Lehl si na svou měkkou postel a nemusel se ani snažit usnout. Spánek si jej hned vzal do vlastní péče.
...
Bylo už po 23:00, když se rozrazily dveře a dovnitř vlezl nějaký kluk. Rozsvítil a zamířil ke své posteli. Harry jen zamžoural a natáhl se pro brýle.
"No to snad ne! Zase ty?! " Pronesl kluk a Harry už věděl, komu ta slova patří. Konečně si nasadil druhé oči a když se dokonce ujistil, že je to on, s kým bude mít pokoj, hned se mu objevil zase ten zoufalý výraz ve tváři.
"Hlavně se tu nerozbreč Čtyřočko. Dneska to už nechám být, ale zítra zajdu za Brumbálem a vyměníme si spolubydlící." Harry jen přikývl a otočil se na posteli směrem ke zdi, aby se na něj nemusel dívat. Ještě předtím si ale odložil své kulaté brýle na noční stolek a promnul si starostlivě ruce. Nechápal, jak je tohle možné. Možná jen nějaký žert? Třeba je to jen sen a až se ráno probudím, už to tak nebude. Lehl si a pomalu se zase vydal do říše svých bezstarostných snů. Nebo v to alespoň doufal.
......................
Zdravím.
Chci se omluvit, že jsem delší dobu nic nenapsala. Potřebovala jsem si ujasnit, jak to dál bude pokračovat.. Tedy spíš jsem potřebovala zformulovat věty. Navíc nebylo moc času a když ano, tak jsem měla špatnou náladu. Teď tu mám ovšem další díl a snad si jej užiješ.. :)
Měj se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 yukki-akuma yukki-akuma | 13. srpna 2015 v 22:15 | Reagovat

huuu, pomalu ale jistě se to rozjíždí :-D

2 Kilia Ice Kilia Ice | E-mail | Web | 28. srpna 2015 v 13:50 | Reagovat

Kravata. Už sa teším na pokračovanie. Dúfam že bude skoro. Som nedočkavo ako to bude pokračovať :D  :D  :D  :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama